Manchester Metrostars 11-12 Rosters


Benjamin Brown
LJMU

Kieren DeAth
University of Manchester

Maximilian Drakeley
University of Manchester

Daniel Etherington
Glyndwr University

Marc Etherington
Lancaster University

Joe Greaves
University Of Huddersfield

Allen Gunn
UNCG / Manchester Metropolitan University

Daniel Harris
Cliff College

Joseph Holder
University of Manchester

Phil Keelan
University of Teesside

Shayne Langlois
Manchester Metropolitan University (Staff)

Robyn Maby
University of Manchester

Nathan Miller
Liverpool John Moores University

Gino Poulin
University of Manchester (Staff)

Alex Pugh
University of Salford

Thomas Revesz
Rotherham College

Declan Ryan
Manchester Metropolitan University Cheshire

Marius Skogvang
Manchester Metropolitan University

Tom Steedman
University of Salford

Patrick Thomson
University of Central Lancashire

Bradley Valentine
Salford City College

Tom Wilson
Manchester Metropolitan University

Nic Hageman
University of Salford (Alumni Only)

Martin Klefas-Stennett
University of Manchester (Alumni Only)

Chris Brumby
University of Salford (Alumni)

John Brumby
University of Salford (Alumni)

Silvester Czanner
Manchester Metropolitan University (Staff)

Scott Dutton
University of Chester

Alex Frewin
Manchester Metropolitan University

Robert Herrick
University of Salford

Liam Jacques
University of Manchester

James Lloyd
Manchester Metropolitan University

Jack Miller
Manchester Metropolitan University

Richard Renshaw
Manchester Metropolitan University

Ben Robinson
University of Manchester

Daniel Ryall
Reaseheath College

Mark Szepes
University of Manchester

Alex Thomas
University of Manchester

Oliver Wallace
University of Bolton

Wojciech Wanczyk
The Manchester College / MMU

William Wells
University of Central Lancashire

Michael Zyczkowski
Manchester Metropolitan University

Christopher Astley
University of Central Lancashire

Nathaniel Banks
Manchester Metropolitan University

Christopher Beesley
BPP Law School

Darren Butterworth
Open University

Nathan Connor
University of Central Lancashire

#22 John Cromack
Manchester Metropolitan University

Lewis Duncan
Manchester Metropolitan University

James Griffiths
Manchester School of Sound Recording

Stephen Harvey
Manchester Metropolitan University

Matthew Hern
University of Manchester

Katherine Holliday
University of Manchester

Esmond Howes
Manchester Metropolitan University

Laura Howles
University of Manchester

Miles Johnson
Futureworks School of Media/University of Bolton

Tom Jones
University of Salford

Andrew MacKinnon
Manchester Metropolitan University

Nathan Manthei
University of Manchester

Matthew Morrison
Manchester Metropolitan University

James Pemberton
University of Salford

Benjamin Robinson
Manchester Metropolitan University

Matthew Rohani
MMU / University of Manchester

Katharina Schumacher
University of Manchester

Scott Stevens
University of Chester, Warrington

Alistair Taylor
iCount Training

#24 Nathan Tyson
University of Manchester

Jessica Vigne
University of Manchester

Ashaan Waithe-Bousquet
Manchester Metropolitan University

Jack Walker
Manchester Metropolitan University

Megan Whittaker
University of Manchester

Tables

Division 1 North

Team GP W D L Pts
Manchester Metrostars Metrostars 8 5 3 0 13
Edinburgh Eagles Eagles 8 5 3 0 13
Sheffield Bears Bears 8 3 2 3 8
Newcastle Wildcats Wildcats 8 2 0 6 4
Coventry and Warwick Panthers Panthers 8 1 0 7 2

Division 2 North

Team GP W D L Pts
Hull Ice Hogs Hogs 12 10 0 2 20
Bradford Sabres Sabres 12 9 0 3 18
Huddersfield Ice Hawks Hawks 12 8 0 4 16
Manchester Metrostars B Metrostars B 12 4 3 5 11
Sheffield Bears B Bears B 12 3 2 7 8
Newcastle Wildcats B Wildcats B 12 3 0 9 6
Northumbria Kings A Kings A 12 1 3 8 5

Division 3 North

Team GP W D L Pts
Edinburgh Beagles Beagles 8 8 0 0 16
Manchester Metrostars C Metrostars C 8 5 0 3 10
Hull Ice Hogs B Hogs B 8 4 1 3 9
Bradford Sabres B Sabres B 8 1 1 6 3
Newcastle Wildcats C Wildcats C 8 0 2 6 2